Organik Ürünlere Sahip Olmanın En Kolay Yolu

Artık doğal gıdaları bulmanın çok zor olduğu ve hemen her gıdanın yapaylaştığı günümüzde bireyler; sağlıklarını korumak için doğal besinleri tüketmektedirler. Ancak gıda sahteciliğinin yaygın olduğu ülkemizde ne yazık ki söz konusu doğal gıdalara ulaşmak için güvenilir satıcılara ulaşmak gerekmektedir.

Özellikle doğal ürünler satışı yaptığını söyleyerek reklam yapan bazı firmaların yapay ürünleri kullanmaları ise tüketici nezdinde bu ürünlere olan güvenin sarsılmasına neden olmuştur. Bu duruma örnek olarak 5 kg balın oldukça düşük fiyatlardan satılması ve söz konusu balların organik olarak nitelendirilmesidir. Yapılan incelemelerde bu balların doğada değil fruktoz şurubu kullanılarak yapay olarak üretildikleri tespit edilmiştir.

Pek çok kişi organik ürünler tüketmek istemesine rağmen güven sorunu yaşadıklarından yapay ürünleri tüketmeye kendilerini mecbur hissetmektedirler. Bu konudaki en önemli soru organik ürünlere nasıl ulaşılabileceği sorusudur. Doğal gıda arayışınızda dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise söz konusu üretici ve satıcı firmanın referanslarıdır. Bu alanda kaliteli hizmet sunan firmalar genellikle üniversitelerden onay almış işletmelerdir.

Yapay katkı maddeleri kullanılmadan hazırlanan organik ürünler insan sağlığını koruyucu ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye sahiptirler. Özellikle halkımızda hazır meyve sularının da gerçek meyve suyu kadar faydalı olduklarına dair yanlış bir inanış mevcuttur. Kutu meyve suları ne yazık ki içeriğinde yapay tatlandırıcılar olan aroma maddeleri ve yüksek oranda fruktoz şurubu içermektedir. Özellikle sıvı halde bulunan fruktoz başta karaciğer olmak üzere pek çok organımızda tahribat meydana getirmektedir.

Organik gıdalar aynı zamanda besin değerleri açısından yüksek değerlere sahiptir. Sürekli olarak organik gıdalarla beslenmeyi alışkanlık haline getirmiş bireylerin vücutlarındaki yağ fazlalıkları azalmakta ve bağışıklık sistemleri güçlenmektedir.

Söz konusu doğal besinler ve türevlerine ulaşabilmek için yukarıda da belirttiğimiz üzere güvenilir firmalardan temininin sağlanması gerekmektedir. Özellikle üniversiteler tarafından denetlenen ve uygundur belgesi verilen gıda işletmeleri bu konudaki en güvenilir firmalardır. Sağlığınız korumak ve hastalıklara karşı direncinizi artırmak için mutlaka doğal ürün tüketmelisiniz. Bu alışkanlığı kazandığınız takdirde sağlıklı yaşam süreniz ciddi derecede uzayacaktır.

1 Comment

  1. istanbul sarıyer de köy pazarı kurulur her hafta orada ki ürünler her zaman organik bahçe domates salata lahana aklınıza ne gelirse var tabi gittiğiniz sezona bağlı çünkü kışın kış meyveleri yazın yaz meyveleri var. Soğuk dolaplarda bekletilmiş ürünler gibi her zaman olmayan ürünler yoktur.

Comments are closed.

© 2021 Sunucu / Host

Theme by Anders NorénUp ↑