Reklamcılık alanında en sağlam kullanılan etmenlerin başında tabelalardan sonra dijital medya gelmektedir. Bu alana duyulan ihtiyaç tabi ki de insanların sürekli dijital ortamlarda vakit geçirmelerinden kaynaklandı. Araştırmalara göre insanlar bir günün yarısından çoğu denebilecek kadar vaktini bilgisayarlar ve cep telefonları ile geçiriyor. Çoğumuz zaten bilgisayar başı iş yaptığımızdan neredeyse günümüzün tamamı bu tür cihazlar ile geçiyor. Durum böyleyken de dijital reklamları görmemek elde değil.

Medya Yatırımları

Örnek vermek gerekirse basit olarak yemek söylemek istediğimizde hemen elimiz cep telefonumuza gidiyor ve araştırıyoruz; “Ne yiyelim?, Nereden yiyelim?” bu soruları sorarken bile yeri geliyor yemek alacağımız firmanın sosyal medya hesaplarına veya sitesine göz atıyoruz. Reklam bizleri aslında büyülemiyor. Bir firmanın reklama verdiği özen ile alınan ürünün kalitesi de birbiri ile kafa kafaya gidiyor gibi. Farklı bir örnek de vermek gerekirse evimize alacağımız en basit bir çekmeceyi bile İnternet üzerinden sipariş edebiliyoruz. Takriben 2 gün içerisinde kapımız çalıyor ve ürün elimizde. Ürünleri alacağımız firmanın bize sunacağı hizmet görünenden daha çok olabilir. Burada devreye giren konu ise medya yatırımları oluyor. Bir firmanın sunacağı hizmetleri en iyi anlatan mecranın en başında dijital mecra geliyor. Firmaların tanıtımında en önemli kriter.

Dijital Medya

Firma sahibi olabilirsiniz. Müşterim gelse şöyle ilgilenirim – böyle ilgilenirim diyebilirsiniz. Ancak burada sizin reklama vereceğiniz yatırımınız yoksa kullanıcılar sizin firmanızda ne tür hizmetlerle karşılaşacaklarını bilemezler. Bunu duyurmanın en iyi yolu dijital medyadır. Bu reklam konusunda en iyi olan milletler başında İsrailli yatırımcılar gelir ve hiç unutmadığım sözleri vardır. Şu; ne kadar kar edersen yarısını reklama yatırman gerekir. Bu sözle medya yatırımına büyük önem verilmesi gerektiğini vurgulamışlardı.