Yalnızca ülkemiz içerisinde değil, tüm dünyadaki insanların genel bir özelliği bulunuyor. Hızlı bir şekilde zengin olmak. Çünkü artık öncesine nazaran insanların daha kolay para elde edebileceği şartlar ve imkanlar mevcut. Böylece bitcoin yorum ve düşünceleri de aslında bu nedenden dolayı çeşitlilik kazanıyor. Birçok kişi bitcoin değeri konusunda fazla bir bilgiye sahip olmadan sadece değer artışlarına akılların takmış durumdalar. Fakat bitcoin aslında sürekli artan bir para birimi değil. Bu nedenle yatırım yapan birçok kişi, yatırım sonrasında istedikleri ve arzuladıkları sonuca ulaşamıyorlar.

BITCOIN DEĞERİNDEKİ DALGALANMALAR

Bitcoin sürekli spekülasyon ve müdahalelere maruz kaldığından dolayı, sürekli bir dalgalanma aşamasında. Ülkelerin birçoğu Bitcoin kendi ülkelerine sıçrar sıçramaz, yatırım yapacakları, uyarıcı açıklamalar yapmaya başladılar. Çünkü Bitcoin devlet eliyle basılan bir para birimi değil. Veyahut altın gibi değeri olan bir para da değil. Bu nedenle bir balon misali yapılmış yatırımlar 5 dakika sonra bile tamamen yanıp kül olabilir.

BITCOIN HAKKINDA DİYENET’İN YORUMU

Diyanet Bitcoin yatırımları ile beraber açıklamalarda bulundu. Yorumu ise yatırım yapanlar için iç açıcı değil. Diyanet, Bitcoin’in spekülasyonlara ve müdahalelere açık olması ve kara para aklama gibi konular için iyi bir zemin hazırlamış olması dolayısıyla, ticaretinin caiz olmadığını açıkladı. Ayrıca Bitcoin ticaretinin devlet eliyle yapılan bir işlem olmaması dolayısıyla birçok kişinin mağdur olmasına neden olabileceğini söyledi.